Gönderen: dnzrn | 20/11/2011

Yine bir spor organizasyonu rezaleti: Squash Türkiye Grand Prix !

İsim iddialı! Squash Türkiye Grand Prix! Gel gelelim bir defa daha Türkiye’de bu tip organizasyonların ne kadar beceriksizce düzenlendiğinin bir kanıtından öteye gidemedi bu turnuva.

Turnuvadan iki hafta önceden yetkililerin lisans gerekmediğini söylemesi üzerine lisans çıkarmadık. Turnuva alanına geldiğimizde lisansımız olmadığı için bizi alamayacaklarını söylediler. Katılımcıların aşağı yukarı beşte biri lisanssızdı. Bunlar mağdur olmasın diye, yetkililer hemen sütten, fasulyeden bir fikstür daha ayarladılar. 130 küsür katılımcılı turnuvada 20 kişi kendi aralarında oynamaya terkedildi. Bir bakıma yine amatör sporcular, profesyonellere sponsor olmuş oldu. Üstelik pek çok kişiden katılım bedeli olarak 15 TL toplanmasına rağmen bizden 30 TL alındı. Karşılığında verilen, uygun bedeni olmayan, yarı uyduruk T-shirtlere 40$ bedel biçildi. Web sitesine baksanız, ne linkler doğru dürüst çalışıyor, ne bir açıklama var, ne de fikstür belli. Turnuva broşürlerinde hem kadın/erkek, hem yaş kategorileri olacağı yazıyordu. Yalan oldu. Bir anda eleme usulüne dönüverdiler. Saat 7 oldu fikstür belli değil. Yetkililer iki günde nasıl ayarlayalım diyorlar turnuvayı. Belli ki hayatlarında orta çapta bir organizasyon bile yapmamışlar. Halbu ki bir hafta öncesinden kaç kişinin katılacağı, kimlerin katılacağı hep belliydi. Maalesef bizde böyle. Mazeret, mazeret…  Squash Türkiye’de gelişmekte olan spor dallarından sayılıyor. Böyle giderse ne kadar gelişebilir orası tartışılır.

Sonuç: sinir harbi, bir defa daha amatör sporculuğun arka plana itildiğini gözlemlemek, hayal kırıklığı.

En azından birkaç kişinin eposta adresini alabildim. Belki ileriki tarihlerde daha becerikli kişiler tarafından yapılacak organizasyonlarda bir araya gelebiliriz diye düşünüyorum.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: