Gönderen: dnzrn | 25/06/2012

Kertenkeleler ve Likya Macera Yarışı

Uzun süredir sesim soluğum çıkmıyor. Bu boş durduğumdan değil. Sadece çalışmalarımı Kertenkeleler / Rock Lizards takımı ile birleştirdim ve tüm idmanları takım sitesinden yayınlıyoruz. Kertenkeleler ekibi olarak aslında masa başı tam zamanlı çalışan kişileriz. Ancak doğayla daha bütünleşmiş, özümüze dönük, sağlıklı, sportif bir yaşamın günümüz şartlarında bile mümkün olduğuna yürekten inanıyoruz. Bizim durumumuzda olan milyonlarca insana sesimizi duyurmak ve kronik mutsuz ve depresif olan toplumumuzu biraz olsun iyileştirmek amacımız. İşte bu farkındalığı yaratmak için Likya Macera Yarışı‘na, modern toplumun ve sistemin bileklerimize vurduğu zicirlerle katılacağız.

Öyle küçük bir yarışma değil Likya Macera Yarışı. 4 gün, Likya parkurlarında kano, dağ bisikleti, doğa koşusu, oryantiring ve kanyoning disiplinlerinin kullanıldığı etaplar, 4 kişilik ekipler tarafından tamamlanıyor. Toplamda 400km sürüyor. Geniş bir teknik beceri yelpazesinin yanında sıradışı dayanıklılık da şart.

Daha anlatırım ama bence girip siteyi incelemelisiniz. Çünkü dolu dolu oldu. Harika fotoğraflar var. Samimi bir dille yazdığımız, hem yarışmayı, hem psikolojimizi, hem idman sürecimizi yazdığımız öykülerimiz var… Hem de iki dilde birden yazıyoruz her şeyi! (İngilizce Sayfa)

Eğer olur da çok hoşunuza giderse ve destek olmak isterseniz, bunu iki şekilde yapabilirsiniz.

  1. (kolay ve keyifli olan seçenek) Facebook grup sayfamızı beğenin. Bu amacımıza inandığınızı gösterecek ve sayı ne kadar artarsa o kadar anlamlı kılacak yaptıklarımızı. Bize katılın. İdmanlarımıza gelin. Tırmanışlarımıza dahil olun. Fikirlerinizi yazın. Ekibe dahil olun.
  2. (zor ve keyifsiz olan 🙂 ) Sponsor arayışımızda yardımcı olun. Bizim amacımıza uygun, aynı düşünen, doğaya ve toplumsal sağlığa duyarlı, sosyal sorumlu örgütler ile bağlantınız varsa, onlara bizden bahsedin ve desteğe ihtiyacımız olduğunu söyleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: